מאמרים

מבחן הפסיכומטרי – מה עושים אם מקבלים ציון נמוך?

מבחן הפסיכומטרי – מה עושים אם מקבלים ציון נמוך?

מבחן הפסיכומטרי הוא כידוע מבחן הכניסה, המיון והסינון של מרבית המוסדות האקדמאיים בישראל. המבחן ארוך, מעייף ובעיקר מלחיץ – גם מפני שהוא נערך תחת לחץ זמן, וגם מפני שהציון בו קובע הרבה בעתידו של הנבחן.

בגלל הלחץ הרב הנלווה למבחן, נבחנים רבים מקבלים ציונים נמוכים באופן יחסי, אשר אינם משקפים באמת את יכולות הלימוד שלהם, וכך נמנע מהם מלהתקבל למסלול הלימודים המועדף עליהם.

מה לעשות במקרה ואתם משתייכים לקטגוריה זו? במקרה והציון שקיבלתם אינו מספק ואתם מרגישים כי הוא אינו משקף את יכולותיכם האמיתיות? ובכן, ישנם כמה פתרונות אפשריים:

· בחינה מחדש – ניתן להיבחן מספר רב של פעמים במבחן הפסיכומטרי. כל שצריך לעשות זה להמתין חצי שנה בין מועד למועד. בפעם השנייה או השלישית בה תיבחנו, סיכוייכם להוציא ציון גבוה יותר עולים, מפני שאתם כבר יודעים טוב יותר להתמודד עם הלחץ של המבחן.

· הרשמה למכללה או למסלול לימודים חלופי – במידה ואינכם מעוניינים להיבחן שוב, תוכלו פשוט לגשת ללמוד את מה שתכננתם, אך במכללה במקום באוניברסיטה. במרבית המכללות תנאי הקבלה קלים ופחות תובעניים מאלו של האוניברסיטה, וכיום קיימות מכללות רבות אשר רמת הלימוד בהן אינה נופלת מזו של האוניברסיטאות.

המשך מאמר