מאמרים

מבחן הפסיכומטרי – חשוב גם עבור לימודים בחו"ל - חלק שני

בנוסף, גם הלימוד לפרקים המילוליים והכמותיים במבחן עשו לסייע באופן ניכר לסטודנט לעתיד לתרגל מעט את מוחו ולהסיר ממנו חלודה שהצטברה מאז הפעם האחרונה בה נדרש לפתור בעיות במתמטיקה ועברית (אי שם בתקופת התיכון הרחוקה). כאשר מתחילים לימודי תואר בחו"ל, המסגרת עלולה להיות מעט מלחיצה. בנוסף לעובדה כי מתחילים לימודים גבוהים ותובעניים, יש להתמודד עם העובדה כי הלימודים נערכים בשפה זרה וכמובן בסביבה זרה וחדשה לחלוטין. במצב זה, מעט תרגול של המוח בטרם תחילת הלימודים יכול רק לעזור ולהקל מעט מן הלחץ המצטבר.

ולסיום, נציג טיעון מעט כללי יותר אשר עשוי להישמע מאוס לאנשים רבים, אך אני מאמין בו בכל ליבי. הוא נכון עבור כולם, לא רק כאלו אשר עתידים ללמוד בחו"ל. ההתמודדות עם מבחן הפסיכומטרי בריאה וטובה להתפתחותנו וצמיחתנו כבני אדם. בכל פעם שאנחנו נתקלים במשימה קשה ומפחידה שכולם נוטים להירתע ממנה, ההתמודדות עמה טומנת בחובה את הפוטנציאל האמיתי להפיק תועלת מן הסיטואציה, ולגדול כבני אדם מבחינה אישיותית.

קשה אולי להאמין למי שעדיין לא התנסה בכך, אך למבחן הפסיכומטרי יש הרבה מה להציע לנו, ברמות שונות של הבנה. זכרו זאת לפני שאתם בוחרים להתחמק ממנו...

חזרה לחלק ראשון